Kde kupovat dětem omalovánky s postavičkami, například omalovánky Mašinka Tomáš?

0 Comments

Asi nikdo nebude rozporovat, že malování a vybarvování je přínosná aktivita jak pro děti, tak pro dospělé. Umožňuje nám relaxovat, u dětí rozvíjí jak kreativitu, tak pečlivost a cit pro detail. Ovšem zdaleka ne všechny omalovánky jsou pěkné, a zdaleka ne všechny budou naše děti bavit.

Pokud tedy chceme svého potomka přivést k malování, pak je dobré mu koupit nějaké s jeho oblíbenou postavičkou z filmu nebo seriálu. Příkladem mohou být omalovánky Mašinka Tomáš, v nichž mohou vybarvovat titulního hrdinu stejnojmenného britského dětského seriálu, stejně jako ostatní postavičky.

omalovanky1

To vše zní sice dobře, ale kde je sehnat? Přeci jen, pokud zajdete do hračkářství či papírnictví, zjistíte, že většina omalovánek, pokud je vůbec mají, obsahuje generická zvířátka či postavy, které našemu dítěti příliš neřeknou a ani jej nenadchnou.

A pokud už se vám náhodou podaří narazit na nějaké s danou postavičkou, pak uvidíte, že to, co má představovat, připomíná pouze vzdáleně. Jednoduše řečeno, vůbec se nepodobá svému originálu z televizních obrazovek.

Jistě, můžeme si říci, zvláště pokud máme malé dítě, že to bohatě stačí. Koneckonců je příliš malé na to, aby poznalo rozdíl, a navíc je stejně brzy počmárá. Je tedy lepší ušetřit peníze, když to vyjde nastejno, jako bychom koupili originál.

omalovanky2

Tak se to může skutečně na první pohled jevit, je však třeba se podívat, co tím své dítě učíme. Nemysleme si totiž, že ono ten rozdíl nepozná. Pozná, ale vzdálená podoba mu prozatím stačí. A my mu ukazujeme, že je možné se spokojit s levnou napodobeninou a že přibližná podoba stačí.

Je to ale skutečně to, co chceme našeho potomka naučit? Jsou to opravdu hodnoty, které mu chceme vštěpit? Věřte, že i v tomto případě, jakkoliv se to může zdát zbytečné, se v dlouhodobém horizontu skutečně vyplatí investovat. Koneckonců, jde o výchovu a budoucnost našeho dítěte. A není nic, co by bylo důležitější.