Stěhujeme novou kuchyň na rekreační chatu

0 Comments


Rozhodli jste se prodat váš dům nebo byt a součástí stěhování je i kuchyňská linka? Jde o novou sestavu vytvořenou na míru kuchyňským studiem, kterou byste si rádi ponechali už jen pro poměrně vysokou pořizovací cenu? Pak máte v zásadě dvě možnosti – buď si poradíte sami, anebo požádáte o výpomoc s montáží nábytku v Praze stěhovací firmu. Proč je druhé řešení výhodnější?

Příliš velký pracovní rozsah – rozmontovat kuchyň, to není jako povolit pár vrutů u konferenčního stolku či malé komody a oddělit od sebe několik dřevěných desek, které sestavíte i bez návodu. Velká kuchyně do tvaru písmene L nebo U čítá několik dolních a horních skříněk, pracovní desku a dřez, a to vše je pevně ukotveno do stávajícího zdiva. Můžete se tu setkat s tak velkým pracovním rozsahem, že vám z toho „půjde hlava kolem“.

nábytek v místnosti

Spadne vám to na hlavu – demontovat či připevnit horní řadu skříněk, aby byla v lajně, a nespadla vám na hlavu, to každý nesvede. Potřebujete k tomu vhodné nářadí i pracovní postup. Velký rozdíl je také v instalaci kuchyně na cihlovou zeď mezi montáží horních skříněk do sádrokartonové konstrukce.

plyšák v šuplíku

Přířezy a kompletace pracovní desky – jedním z důvodů, proč si lidé nechávají kompletovat v novém bydlišti původní kuchyň stěhovací firmou, je profesionální přístup k přizpůsobení řešení danému prostředí. Ne každý je totiž ochoten řešit zkracování a upravování nábytku, je-li to samozřejmě možné z technického hlediska.

Zapojení vodovodní baterie a odpadu – stěhováci vám kuchyňskou linku i zprovozní, abyste ji mohli používat, a ne ji pouze mít v kuchyni na ozdobu. Připojí odpadový sifon z kuchyňského dřezu, uvedou do provozu vodovodní baterii a připojí vestavěné spotřebiče, je-li to zapotřebí. Nemusíte kvůli tomu volat instalatéry nebo hodinového manžela, ovšem pozor – je-li zapotřebí nějakých změn v elektroinstalaci, na to musíte přivolat elektrikáře s patřičným osvědčením.