Vánoční dárky nakupujte dětem s rozumem

0 Comments

Na nejkrásnější svátky roku jsme se jako malé děti těšili i my. Rozbalování dárků jsme prožívali se zatajeným dechem z překvapení, které se skrývalo pod papírovým kabátkem s mašlí. A teď si přejeme, aby tento nevšední den vnímaly naše ratolesti stejně jako my, ne-li intenzivněji. Je ale třeba vědět, že množství není měřítkem lásky, a že bychom neměli vybírat jen srdcem, ale také rozumem.
milý Santa

Spousta dětí si všímá především množství načinčaných balíčků s jejich jménem. Některé je dokonce spočítají a když zjistí, že jich mají nejvíce, teprve pak spokojeně pokračují rozbalováním. Také vám zrovna problesklo hlavou, jak je tento způsob podarování dětí nevýchovný? Téměř všichni jsme se také setkali s tím, že si dítě s novou hračkou pohraje jen párkrát a pak už jen leží netknutá v koutě.
Některé děti zkrátka dostávají vše, co si jen přejí. Napadlo vás ale, co si budou přát příští Vánoce, když už vlastně vše budou mít? Velmi odvážná přání už navíc postupem času budete mít problém ufinancovat a skončíte tak třeba u dětského domku za miliony. Nadšení u četně obdarovávaných dětí bude navíc časem přicházet jen se stále větším množstvím dárků bez ohledu na jejich obsah. A tato reakce je u nich logicky naprosto přirozená.

Chyba je ovšem na straně nás, rodičů. Nespěchejte s dárkama, ze kterých vaše ratolesti ještě nebudou mít rozum. Vezmete jim tak možnost přát si je, až k tomu sami časem dospějí. Pokud necháme našeho drobečka toužit po něčem, co si skutečně přeje, radost z dárku tím velice znásobíme.
dívka a dárky

Nevíte, co jim tedy vlastně koupit? Pište s nimi každý rok dopis Ježíškovi. Zjistíte tak, co si skutečně přejí. Aby nedošlo ke zklamání, můžete rovnou využít příležitosti k vysvětlení, proč některé dárky dostat nemůžou. Hledejte jinou variantu, která by mohla ono přání nahradit a potěšit vaše dítko stejně. Je ale důležité, aby pod stromečkem byla alespoň jedna věc, kterou si doopravdy moc přeje.

Nejpodstatnější ale je, aby děti díky vám pochopily opravdovou hodnotu Vánoc. Je důležité, že je jako rodina trávíte všichni spolu a vzájemně vám na sobě záleží. Duchovní podstata je přeci to, co dělá Vánoce tak kouzelnými.