Výběr ideálního a kvalitního produktu

0 Comments

Prvním pravidlem pro úspěšné kupování produktů/zboží, které vydrží a není poruchové, je seznámení se s firmami/lidmi, kteří jej prodávají.
Obecně nejlepším postupem na toto je si najít stránku na internetu zabývající se recenzemi na konkrétní produkty, či přes známého, kterého, pokud se v dané oblasti vyzná, můžete oslovit a zeptat se na jeho názor na danou firmu/člověka.
Ze zkušeností mnoha lidí lze potvrdit, že ti, kteří si alespoň na internetu přečetli recenze firem, a  jejich produktů, nebo se poptali známého, co s nimi pracují se daleko méně podotýkali s vadným či nefunkčním produktem. (na rozdíl od těch, kteří kupovali „naslepo“)
prodej přes pc.jpg

Čím „odbornější“ zboží chci, v o to menším obchodě ho najdu

Ačkoliv může být podtitulek trochu zavádějící, jedná se o klasickou věc, kterou všichni trošku znalí znají. Většinou totiž můžete najít vně supermarketů nebo nákupních center různé obchody se smíšeným zbožím, kterým je zásobuje málo známá firma.
V těchto případech je potřeba mimořádná obezřetnost (!!!) jelikož:
·         smíšené obchody kolikrát nemají představu o adekvátní ceně, a proto kolikrát pořídíte zboží dráž než ve specializovaném obchodě, nemluvě o tom, jaká bývá jejich pravá kvalita
·         firma s dobrým zázemím nemusí mít své produkty ve smíšených obchodech, ale může si dovolit obchody vlastní
·         bývají vyjímky, avšak pokud u značky které potkáváte ve velkoobcodech víte, že má i vlastní, specializované obchody, můžete si být jisti kvalitou
jablka na prodej.jpg

Kategorizace zboží/produktů dle použití

Existují tři základní třídění zboží, kterými by se měl člověk při kupování řídit, aby si nekoupil něco, co je drahé a má spoustu nevyužitelných funkcí.
·         Příležitostné použití
Jedná se o kategorii, kde se očekává, že prodávané zboží bude používáno minimálně, nebo občasně, postrádá proto pokročilejší funkce a disponuje pouze těmi nejelementárnějšími.
·         Hobby použití
Jedná se o kategorii, která je určena především různým kutilům a lidem, co ve svém volném čase využívají různé pomůcky a potřebují od nich, aby zvládaly trochu pokročilejší funkce, taktéž bývají odolnější a déle vydrží než u první kategorie.
·         Profesionální použití
Kategorie, do které spadá profesionální vybavení určené pro pracovníky a jedince, kteří se živí manuální prací. Nástroje této kategorie jsou nejodolnější, velmi precizní a mají spoustu funkcí, kterou by příležitostný uživatel nikdy nevyužil, avšak tomu také odpovídá i jejich cena.