Čaj podle ročního období

0 Comments

Nezáleží na roční období, dodržování pitného režimu je velmi důležité. Jak ale přizpůsobit pití čaje danému ročnímu období? Každý čaj je totiž vhodné pít v jiné roční období. Lidské tělo vlivem ročních období prochází určitými změnami, které můžeme ovlivnit sníženou nebo zvýšenou konzumací zmíněných druhů čajů.
Bylinné čaje

  • Jaro

Příroda se pomalu začíná probouzet a s ní i naše tělo a proto je potřeba dodat našemu unavenému tělu energii po dlouhé zimě. Dny se pomalu začínají prodlužovat a my zůstáváme delší dobu vzhůru, začínáme více sportovat a naše tělo potřebuje dodat pořádnou dávku vitamínů a minerálů po dlouhé zimě. V tomto období se proto doporučuje zvýšená konzumace Maté čaje, který má povzbuzující účinky, spoustu vitamínů a blahodárný vliv na lidský organismus. Maté čaj můžeme později kombinovat s povzbuzujícími černými čaji, které mají podobné účinky.

  • Léto

Právě v létě patři dny mezi nejdelší a nejteplejší. Právě v horkých letních dnech je potřeba tělu dodat dostatek tekutin a čaj je pro tyto účely nejvhodnější. Teplý čaj dokáže tělo v horkých letních dnech přirozeně ochladit a pomáhá k vyšší produkci potních žláz. Konzumování studených nápojů je v létě pro tělo obrovský šok, jelikož musí vynaložit spoustu energie k ohřátí tekutiny v trávicím ústrojí. Tělo se tedy zbytečně vysiluje a naopak spotřebovává větší množství tekutin, což může mít dopad i na naše ledviny.Ranní čaj

  • Podzim

S přicházejícím podzimem se dny pomalu zkracují a nejednoho z nás popadnou podzimní deprese. V takovém období se můžeme prohřát ovocnými nebo bylinnými čaji, ideální je pak drcený ostropestřec mariánský nakliceno.cz, který má uklidňující účinky a působí blahodárně na naše psychické rozpoložení.

  • Zima

Zimní období, kdy musíme často stávat za tmy a posléze se opět za tmy vracíme domů, je potřeba dodat tělu energii v podobě vitamínů a minerálu. Vsaďte po ránu na povzbuzující černý čaj nebo již zmíněný čaj Maté.