Pod jednou střechou

0 Comments

Ať budete žít v domě, na chatě nebo bytě, ve městě nebo na vesnici, vždy bude důležité, aby to bylo pro vás útočiště, kterému se říká domov. Mít DŮM, předchází i mnoho ALE.
Možná patříte mezi ty, kteří touží mít svůj vlastní dům, menší nebo větší, se zahradou, s bazénem, v blízkosti přírody a zároveň s dobrou dostupností do zaměstnání. Pokud se v současné době někdo rozhoduje o této investici, tak určitě ví, že nejenom kvalitní propočítání hypotéky je na prvním místě. Ale k tomu patří mít kromě zástavy (budoucí, kupované nebo rozsáhlé rekonstrukce), našetřeno minimálně 20% z hodnoty nemovitosti. A to je v realitě i dost málo.  Ale na to většinou lidé přicházejí, až když se vše rozběhne. Finance na hypotéku domu se zatím netýkají ani nábytku a různých chytrých technologií, které byste si do svého vysněného domu chtěli dát.  Na to je další spotřební úvěr.
malý domek se zahradou
·         Psát o tom, že je velký rozdíl začít stavět nový dům se vším všudy, nebo si koupit výhodně (například)starší nemovitost, která nemusí být velká, ale počítá-li s rozsáhlejší rekonstrukcí, tak k tomuto je určitě potřeba se předem poradit nejenom s odborníky, ale především s lidmi, kteří si tím už prošli. Když se člověk může vyvarovat zbytečných chyb, ušetří nejenom peníze, ale své nervy. A pokud výška hypotéky nebude stačit na vše, jak jste si to představovali, měli byste se připravit i na tu možnost, že nebude například jezdit nějaký čas na dovolenou a budete žít podstatně skromněji. I při průměrném platu budete počítat každou korunu.
·         Mít dnes svůj vlastní dům je krásné. Ale pokud nejste milionáři, tak „žít  na dluh“ po mnoho let, to je dost bolestivá daň. A možná i vy, během nějakého času zjistíte, že jsou v životě i jiné hodnoty. Je pravda, že v současnosti mladí lidé na hypotéku dosáhnou pouze asi z 15 až 17% žadatelů.
 inteligentní domácnost pro pohodlí
Jiná situace je ale v případech, kdy starší pár, který už pracuje 20 – 25 let, za tu dobu měl možnost si našetřit dostatek financí. Šetřili po dlouhá léta, třeba i formou stavebního spoření. Tak až nyní si mohou dovolit koupit menší domek, který si zrekonstruují tak, že využijí i dnešní chytré technologie k tomu, že jejich nový domov jim zajistí pohodlné stáří.