Kam se má podnikatel obrátit?

0 Comments

Jestliže se soukromé firmě přestane dařit, jsou zapotřebí peníze, které by ji zase pozvedly. Někdy tím, že se jimi zaplatí dluhy a ztráty, jindy tím, že se investují do inovací a podobně. A pokud si může majitel takové firmy dovolit zaplacení něčeho podobného ze své vlastní kapsy, je všechno v pohodě.
Ovšem problémy vyvstanou ve chvíli, kdy se onomu podnikateli potřebných peněz nedostává. Protože pak nezbývá, než si je někde půjčit, nechce-li přijít na buben.
Jenže ono se to snadno řekne, že si podnikatel půjčí. Jenže vy snad víte, kde a od koho?
peníze na odiv

Myslíte si, že mu banky vyjdou ochotně vstříc? Tak na to můžete v mnoha případech rovnou zapomenout. Než banka někomu půjčí, důkladně si ho prověří. A běda tomu, u koho jsou nalezeny nějaké nedostatky. Mezi něž patří třeba nepříliš dobře vypadající daňová přiznání, exekuce, dluhy, záznamy v registrech dlužníků a podobně. Kdo něco takového má, musí počítat s tím, že bude jeho žádost zamítnuta. A peněz se tak přes veškerou snahu nedočká.
A pak už dotyčnému soukromníkovi zbývá vlastně jen jediné řešení. Jímž mám na mysli hypotéky bez registru. U těchto nebankovních produktů totiž neplatí stejná pravidla jako u bankovních půjček a proto zde nejednou hravě uspěje i ten, kdo už málem ztratil naději.
figurky a peníze

Aby si mohl podnikatel tuto hypotéku vzít, musí jenom vlastnit vhodnou nemovitost a být ochoten ji dát za půjčené finanční prostředky nebankovní společnosti do zástavy. A pokud má k tomu i nějaké příjmy, jimiž bude možné onu hypotéku splácet, má vystaráno. Peněz se dočká rychle, pohodlně a bez zbytečných starostí a může je investovat do čehokoliv, co souvisí s jeho podnikatelskými aktivitami.
Aniž by musel cokoliv platit předem, aniž by riskoval, že se mu tu budou vrtat v soukromí, dosáhne svého. Zachrání firmu a tím vlastně i sebe. A pak už stačí jenom v souladu se smlouvou vše řádně vrátit.