Koupě a výměna plastových oken

0 Comments

Plastová okna jsou na světě teprve půl století. Od té doby si získaly svou přízeň mnoha lidí, kteří se pro ně rozhodli při výměně těch starých, dřevěných, aby si zjednodušili život.
Kvalita plastových oken pokročila do dneška velice kupředu.
 
Cena se dá srovnávat s těmi dřevěnými, takže si sami musíte určit priority a co od oken očekáváte. Jejich hlavní výhoda je izolace. A to je u oken to nejdůležitější. Únikem tepla můžete prodělávat ročně spousta peněz, a třeba to nejprve vůbec nezjistíte.
Další skvělou vlastností plastových oken je to, že je nebudete muset natírat. Což je výhoda obrovská.
 modrý sedací nábytek
Při koupi plastových oken si nezapomeňte zjistit všechny údaje.
O oknech si musíte nejprve pročíst všechno o kvalitě zasklení. Hlavním faktorem jsou tepelně izolační vlastnosti, tedy jakými hodnotami propouští teplo. A to nejen pro okno jako celek, ale i pro rám a skleněnou výplň.
Důležitá je také informace, jak okno propouští sluneční záření, takzvaný solární faktor od 20-60 procent.
Všímejte si také kolik vrstev skla okno vlastně má. Existují až trojitá skla, která nepustí ven žádné teplo, ale pochopitelně ani dovnitř.
Čím nižší hodnota, tím méně slunečního záření půjde do domu. To znamená, že si podle světových stran a podle určení jednotlivých pokojů, můžete zvolit, kde chcete držet spíše chlad a naopak.
 
Udržovat plastová okna není nic složitého, avšak nedoporučuje se, je nechat jen tak bez jakékoli péče. I když se vám okna budou zdát pořád jako nová, můžou být nějak poškozeny, nemusí úplně doléhat a uteče vám spousta tepla. Alespoň jednou za rok by se měly okna promazat, zkontrolovat všechny panty a zda správně izolují jako když jste je namontovali.
Odborníci ze stavebních firem budou přesně vědět, zda jsou vaše okna v pořádku a určitě se vyplatí je pro kontrolu objednat.
Na co odborníka nepotřebujete, je ošetření těsnění. Zvládnete je namazat speciálním olejem zcela sami. Těsnění bude sloužit mnohem déle a nezpuchří.
Dům, plastová okna
Dejte si pozor na chemické prostředky, které by mohly vašim oknům uškodit. Povrchově je můžete umývat normálním univerzálním čističem. Nejlépe uděláte, když se zeptáte prodejce.
 
Když se o okna nebudete starat vůbec, buď později vy nebo další generace by měla další trable s výměnou za nové.