Máte problémy s usínáním? Možná vám spánek narušuje vybavení ložnice. Zařiďte si ji správně.

0 Comments

Už jste vyzkoušeli snad všechno, ale stále se vám nedaří dosáhnout kvalitního spánku a špatně se vám večer usíná? Někdy můžete dělat cokoliv a ani teplé mléko s medem nebo bylinky vám s usínáním nepomohou. Možná není problém s vámi ale s vybavením vaší ložnice. Víte, co všechno by v ložnici mělo a naopak nemělo být? Vybavte si svou svatyni podle našich typů a uvidíte, že usnete.závěsy by v ložnici neměly chybět

Doba temna

Obyčejné vnitřní žaluzie obvykle nezaručí takové zatemnění, jaké bychom pro kvalitní spánek potřebovali. Proto, pokud tedy nemáte žaluzie venkovní, určitě sáhněte po závěsech. Pořádné závěsy vám totiž zaručí dostatek tmy během noci, dovnitř tak už nebude prostupovat světlo z venkovního osvětlení a to je právě to, co nás často ruší, i když si to přímo neuvědomujeme. Pro zdravý spánek je ovšem nutná naprostá tma.
S tím souvisí i světlo z elektroniky. I když ta do ložnice rozhodně nepatří, je spousta lidí, kteří si televizi v ložnici zkrátka neodpustí. Jakékoliv podobné zařízení, pokud jej v ložnici musíte mít, na noc vypněte ze zásuvky. Ideálně byste v místnosti, kde spíte, neměli mít ani mobilní telefon. A co vás ráno vzbudí do práce? Zkuste dát zase šanci klasickému budíku.

Pozor na barvy

I když pastelové barvy do moderní ložnice skvěle sedí, pro navození pocitu klidu a dobrého spánku se příliš nehodí. Nemusí to znamenat, že vaše ložnice by měla být vymalovaná pouze v bílé barvě, ale dávejte si pozor na příliš výrazné, pestré a rušivé barvy. Mnohem lépe se do ložnice hodí například světle modrá barva v kombinaci s šedou. Zároveň tyto dvě barvy navozují pocit chladu a v chladnější místnosti se vždycky lépe spí, než v té přetopené. Takže sytou červenou barvu si nechte raději třeba do kuchyně.útulná ložnice zaručí dokonalý spánek

Ložnice jako vaše svatyně

Ložnice je místem, kam by neměli chodit návštěvy zvenčí, místnost by měla být jen vaše a podle toho si ji také přizpůsobte. Nebojte se ji vybavit doplňky, které vás budou činit šťastnější. Rádi čtete? Vytvořte si v ložnici malý útulný koutek na čtení, s křesílkem a knihovničkou. Pokud jste si oblíbili svíčky, pár si jich tam dejte, nezapomeňte i na kytičky. Příroda totiž uklidňuje mysl ze všeho nejvíc.