Co udělat před zkouškou, abyste uspěli?

0 Comments

Navštěvování přednášek během semestru a sbírání informací na jednotlivých hodinách bohužel nestačí. Je nutné si nastudovat i jiné materiály. Dostatečně dopředu si tedy připravte skripta a informace z dalších zdrojů. Využít můžete jak knihovnu, tak i internet.
Po získání potřebných znalostí je nutné samostudium. Využijte váš volný čas ke studování a zapamatování si informací. Nezapomeňte si také látku opakovat. Ne nadarmo se říká, že opakování je matka moudrosti. Víte přesně, z čeho budete zkoušeni? Pokud ne, obraťte se na zkoušejícího a vyžádejte si okruhy otázek. Budete tak vědět, na co se opravdu připravit a co se učit.
tužka a papír
Před samotným testem se také nezapomeňte podívat, kdy a kde se zkouška koná. Podívejte se na přesné označení místnosti a zapište si čas, kdy se máte dostavit. Dbejte na to, abyste dorazili včas. Raději o něco dříve, nežli později.
Dále si dejte pozor na to, abyste s sebou v daný den měli vše, co budete potřebovat. Věci jako psací či rýsovací potřeby by měly být samozřejmostí. Pokud při testu můžete mít kalkulačku, vezměte si ji. Mobilní telefony nejsou při písemce povoleny, nespoléhejte tedy na to, že použijete kalkulačku v telefonu. V případě, že jsou při testu povoleny tabulky či nějaká skripta, ujistěte se, že jsou tyto materiály nepopsané. Vyučující bude kontrolovat, zda jste si do nich nepřipsali nějakou poznámku. V neposlední řadě s sebou mějte nějaký identifikační průkaz. Vaše totožnost se bude před zkoušením ověřovat.
kalkulačka s tabulkami
Mějte na paměti, že složení dané zkoušky není ta nejdůležitější věc na světě. V případě, že se vám její složení nepodaří, nezoufejte. Berte to jako pozitivní zkušenost a poučte se z chyb, které jste udělali. Věnovali jste učení dostatek času nebo jste si málo opakovali? Při přípravě na opravný termín se tak můžete zaměřit na to, co jste podcenili. Jistě tak budete v dalším pokusu úspěšnější.