Nosič na tažné zařízení dopraví kola na dovolenou bezpečně a komfortně

0 Comments

Turistika a cyklistika jsou dva nejmasovější sporty v Česku. Turistiku provozují lidé v návaznosti na tradice, které vznikaly již na konci 19. století, a překotný rozvoj cyklistiky byl podporován i v socialistickém Československu. Lidé se na kole dopravovali do škol a do zaměstnání a cestovali s nimi i na víkendové pobyty na chalupě. Kolo bylo také souputníkem na dovolené a to se nezměnilo ani dnes.

horské kolo

Prokazuje to i jedna z největších sítí cyklostezek v Evropě, většina z nich směřuje k přírodním památkám a k historickým pamětihodnostem a v každém kraji máme možnost navštívit zajímavá místa, která jsou vyznačena v návštěvnických průvodcích, dostupných v papírové i on-line podobě.

Většina z nás má k dispozici moderní, dobře vybavená jízdní kola, a tak většinou řešíme jediné dilema – mít dostatek času a uvolnit se z pracovních povinností a nějakým způsobem se i s bicykly dopravit na vhodné místo. Slouží k tomu speciální nosiče na střechu, na zadní dveře, a v poslední době můžeme zaznamenat nebývalý vzestup zájmu o nosiče na tažné zařízení pro 4 kola. Ty mají totiž určité výhody ve srovnání s těmi ostatními.

silueta kol na trávníku

Komfort rozhoduje – značný vliv při rozhodování, který z typů si pořídit, má obvykle pohodlí a komfort. Rychlá a jednoduchá montáž i pro technického analfabeta a pokládání kol do stojanu jen nízko nad zemí, to jsou hlavní důvody, proč tyto výrobky vítězí nad konkurencí. Nepotřebujete žádné extra znalosti a speciální nářadí, stejně tak není třeba vyvinout velkou fyzickou námahu.

Rozhodují i jízdní vlastnosti – máte-li naložena 4 kola na střeše, je to zhruba 100 kg s vysoko položeným těžištěm, které s autem při vysoké rychlosti s větrnými poryvy „zacvičí“, a nezkušený řidič může být nemile překvapen, což může skončit i nehodou. Tohle se vám s nosičem na „kouli“ nemůže stát. Tam nemají nízko položená kola za autem žádný vliv na techniku jízdy a nemají ani vliv na spotřebu paliva vzhledem k tomu, že jsou umístěna za vozidlem, jehož karosérie tvoří tzv. aerodynamický most.