Pořiďte dětem psího parťáka

0 Comments


Co si předem promyslet?
Pokud si Vaše dítko nepřeje nic jiného než z celého srdce psa, dobře si rozmyslete, jestli jste schopni se o něj starat 15 let i déle. Také dítěti vysvětlete, že se psím kamarádem si užije spoustu legrace, ale také je nutné se o něj starat. Zkuste se domluvit na určitých pravidlech např. budeš se mnou chodit venčit pejska odpoledne. Jednou z nejdůležitějších věcí je určitě výběr vhodné rasy. Takový zlatý retrívr, boxer nebo bígl děti naprosto miluje, musí k tomu být však veden. Také zohledněte temperament pejska, kterého si pořídíte. Pokud chodíte každý den na dlouhé procházky, můžete zvolit staforda nebo jack russela. Pokud naopak máte rádi své pohodlí, dejte přednost basetovi, pudlovi nebo bišonkovi.
batole se psem u višně
Jaké pravidla by měly děti dodržovat
Nejdůležitější je, aby dítě pochopilo, že pejsek je živá bytost a není jen na hraní. Vysvětlete své ratolesti, že pokud pes spí nebo leží v pelechu, zřejmě potřebuje klid a nechce být nikým rušen. Také různé tahání za uši nebo packy je nepřípustné. Učte dítě, aby nechalo Vašeho pejska v klidu najíst a v žádném případě mu nesahalo do jídla. Pes by si sice neměl nic dovolit, ale vždy je lepší zavést jasná pravidla. Na společné procházce učte dítě už od mala, že se musí občas zastavit a počkat, než se pejskem vyvenčí. Naučí se tak porozumět potřebám zvířat což se mu bude hodit do života.
děti u psa
Co vše se dítě naučí?
Určitě to znáte – potkáte na procházce čtyřnohého chlupáče a hned máte lepší den. Není divu, pes totiž blahodárně působí především na psychický stav každého z nás, tudíž i dětí. Nejvíce psího společníka ocení děti s různým zdravotním znevýhodněním nebo nemocí, dokonce stydlivým nebo autistickým dětem pomáhají překonat sociální bariéry a začlenit dítě do kolektivu.

kluk a pes
Tím, že děti pejskovi dávají jídlo nebo ho češou, se mezi nimi buduje silný vztah a učí se, jak být zodpovědnými. Myslete však vždy na to, že každý pes bez ohledu na rasu, potřebuje důsledný výcvik. Také nezapomeňte, že hlavní pečující osoba o psa tu budete vždy především Vy.