Služby výživového poradce neboli výživové poradenství

0 Comments

Dnes se jedná již o zcela běžnou službu, kterou vyhledávají nejen ti, kdo mají problém s hubnutím, komu se nedaří vítězit v rámci redukce váhy, ale rovněž i kdo potřebuje pomoci sestavit zdravý a vyvážený jídelníček. I když se jedná o rozšířenou službu a výživový poradce se nachází snad už i v každém malém městě, může být někdy svízelem, najít adekvátního experta.
 osobní váha
Avšak kvalifikovaný výživový poradce pomůže a poradí nejen chronickým dietářům, ale rovněž sestaví vhodný jídelníček v rámci bezlepkové diety, či pro ty, kdo trpí alergií nebo se potýkají s určitou potravinovou nesnášenlivostí. Stejně tak službu výživového poradce mohou využít vegetariáni, kteří potřebují poradit nejen se sestavením adekvátního jídelníčku apod.
 fáze hubnutí
Jak a kde hledat vhodného výživového poradce?
 
Jak už je zmíněno v úvodu, jedná se o již rozšířenou službu a je dostatek výživových poradců k dispozici. Stejně tak i v současné době je služba finančně dostupná. Již to nejsou horentní částky jako v začátcích, kdy se jednalo o něco zcela nového u nás.
 
Je dobré dát na zkušenosti známých či někoho z okolí. Stejně tak i prostřednictvím různých diskusí či fóra na netu lze získat kontakty na výživové specialisty. Je dobré si předem zjistit úspěšnost daného výživového poradce, tj. zda jeho klienti dosáhli očekávaného výsledku apod. Vyvarujte se rovněž poradců, kteří vám téměř během několika minut předávají sestavený jídelníček. Adekvátní jídelníček určený konkrétně pro vás není vypracován během jednoho sezení, vyžaduje čas. Je to práce na více hodin.
 
Využití služby aneb první setkání s poradcem
 
Úvodní schůzka je především o poskytnutí potřebných informací ohledně vašeho dosavadního způsobu stravování. Mějte na paměti, že výživový poradce bude po vás vyžadovat detailní přehled potravin konzumovaných za posledních několik dní, tj. zhruba za poslední týden. Stejně tak se bude zajímat a dotazovat na váš pitný režim. Poté dojde na celkové změření, tj. kolik tuku máte v těle, kolik vody apod. Rovněž si vás i změří a zapíše veškeré důležité míry. A co je zásadní. Bude po vás samozřejmě potřebovat vědět, jaký je váš cíl, tj. váha či úbytky v centimetrech, atd. Poté se domluví s vámi na dalším postupu a zejména stanoví termín pro předání jídelníčku a vytyčení si cíle do další schůzky.
 metr přes brokolici
Výživový poradce by měl být k dispozici i na telefonu a poradit vám. Expert na výživu by měl být vám po celou dobu k dispozici a to nejen v rámci pomoci, ale též i pro konzultaci jídelníčku apod.
 
Služby výživového poradce lze však využít i v rámci jen udežení své optimální váhy za pomoci adekvátně sestaveného jídelníčku. Ba naopak, pokud se někdo potýká s problémem, že nemůže přibrat, též mu výživový specialista v rámci svých služeb pomůže s jídelníčkem  sestaveným zcela na míru.