Pracujte na sobě a buďte silnou a sebevědomou ženou!

0 Comments

Sebevědomí je ošidná věc. Pokud jde o mladé dívky, většinou jim zdravé sebevědomí chybí, protože se ještě stále hledají a neustále srovnávají. Je důležité si uvědomit, že zdravé sebevědomí přichází se sebepoznáním! Je potřeba nejprve dokonale poznat sama sebe, své vlastnosti, talenty, slabosti. Sebevědomí zpravidla roste s našimi zkušenostmi, prožitky a novými schopnostmi. Pracujte tedy neustále na sobě a posouvejte se vpřed!
vzkaz na tabuli

Poznejte sama sebe

Zhodnoťte své silné a slabé stránky. Sepište si, v čem jste dobrá, na co máte talent, ale i vaše slabosti a nedokonalosti. Pokud si jich nebudete plně vědoma, nemůžete na sobě efektivně pracovat.

Vystupte ze své komfortní zóny, poznávejte nové věci a lidi

Sebevědomí přichází s novými zážitky, schopnostmi, znalostmi, překonáváním překážek, tím vším jako osobnost rosteme! Stejně tak i různí lidé v nás zanechají různou stopu, každý nám dá něco jiného. Poznávejte nové lidi, nová místa – cestujte, pokud můžete! Zkuste i vycestovat sama, spoléhat sama na sebe, dá vám to neuvěřitelné zkušenosti a zážitky. Vyjeďte třeba na zahraniční studijní nebo pracovní stáž. Vystupte ze své komfortní zóny a jděte i do toho, z čeho máte obavy. Pokud to překonáte, posune vás to dál.
tvář ženy

Nesrovnávejte se!

Každý člověk je originál, a proto buďte sama sebou a nikoliv něčí nepovedenou imitací! Sociální sítě nás mohou inspirovat, ale také občas deptat, protože nám mnohdy předkládají velmi upravenou realitu. Pokud zde sledujete profily, které ve vás vzbuzují negativní pocity, závist nebo dokonce nenávist, smažte je.

Vyhýbejte se negativním lidem

Možná se ze slušnosti stýkáte s lidmi, kteří vás často shazují. Místo toho, aby vás v něčem podpořili, vás odrazují, nebo vás dokonce ponižují. Uvědomte si, že takové lidi ve svém životě nepotřebujete!

Nemůžete se zalíbit všem

Často velmi špatně snášíme kritiku, byť není třeba špatně míněná, a vrací nás to pomyslně o krok zpět. Uvědomte si, že není reálné, aby nás všichni měli rádi. Vždy se najde někdo, kdo s naším životním stylem, názory a jednáním nebude souhlasit.

Žijte podle sebe

Nenechte se ovlivňovat partnerem . Nevzdávejte se kvůli němu svých koníčků, přátel – sama sebe!

Čtěte seberozvojovou literaturu

Pokud chcete trochu nakopnout a něco se sebou udělat, zkuste si přečíst nějakou seberozvojovou knihu. Může být skvělým zdrojem motivace a inspirace! Můžete i vyzkoušet různé afirmace a vizualizace.