S vozem z půjčovny dodávek Praha vzhůru za dobrodružstvím

0 Comments

Cestování s obytnou dodávkou pro více osob bylo atraktivní již za socialismu. Takto trávit dovolenou či prodloužené víkendy si přál nejeden mladík, převážně šlo o jízdy v partě lidí se shodným životním stylem, a tehdy se jednalo spíše o vzdor vůči stávajícímu společenskému zřízení. Tento motiv se také občas objevil v některých dobových filmech, zpravidla šlo o upravené „dvanáctsettrojky“ (Škoda 1203), anebo o vozy jugoslávské výroby IMV 1000.

Český Krumlov

Bylo to nesmírně vzrušující, dobrodružné a zajímavé, už jen proto, že se do vozu vyskládalo pět až sedm nadšenců, a tím, že byli všichni pohromadě, přetrvávala po celou dobu uvnitř kabiny přátelská atmosféra v očekávání krásných zážitků. Ty samozřejmě přicházely v rychlém sledu, a to nejen při návštěvě památek a přírodních zajímavostí, ale také na odpočívadlech a v kempech, kde se dalo pohodlně přenocovat pod stanem, anebo nouzově přespat i v autě. Sedadla bylo možno sklápět do lůžkové úpravy, takže se vůz proměnil v laciný hotel s výhledem na řeku, na horský masiv, či na pasoucí se srnky na louce.

Dopřejte si dobrodružství i dnes

Dnes už nemusíme vzdorovat „soudruhům“ a jejich ideologickým nesmyslům, i když určitý vzdor vůči západní civilizaci se mezi mladými lidmi projevuje stále. Touží být sami sebou a žít si život po svém. Umožní jim to i půjčovna dodávek Praha, a nutno dodat, že jde o vozidla moderní konstrukce, ve výborném technickém stavu, mnohem komfortnější, než ty stařičké veterány, co se občas objevují na srazech nostalgických jízd.

Pravčická brána

Vystačíte s vratnou kaucí a s řidičákem „B“, případně lze pronajmout i přívěsný vozík či karavan. Vozidla jsou vybavena homologovaným tažným zařízením a je možné je využít i pro přepravu nákladu, jako jsou jízdní kola, rafty či kánoe. Taková výprava sportovních nadšenců pak bude stát za to za každého počasí.