Výměna hardwarových komponentů

0 Comments

Swap HDD za SSD
Hlavním principem hard disku neboli pevného disku je zapisování dat na tvrdý kotouč. Jsou v něm uloženy spousty dat Vašeho počítače a celý bez něj vůbec nefungoval. Jak už jsme si zmínili, uvnitř probíhá mechanický zápis dat. Při spouštění operačního systému nebo různých programů se musí data z této součástky nahrát do operační paměti RAM. To u HDD nějakou chvíli trvá. Navíc není odolný proti mechanickým vibracím a například, když Vám za chodu spadne, tak hrozí jeho nenávratné zničení. A proto tu máme novější SSD.
stříbrný notebook
Funguje na základu flash disku, takže zde neprobíhá žádné otáčení při zápis dat. Jeho hlavní výhodou je rychlost. Dokáže velice rychle nahrát operační systém a ostatní programy nebo soubory. Ale je tu i jedna velká nevýhoda a tou je cena. SSD s velikostí hard disku stojí o hodně více peněz. Takže pokud máte třeba notebook je ideální nechat si oba dva tyto disky. Do SSD nahrajete operační systém a na HDD budete ukládat zbytek dat. Je to velice chytré řešení, protože se Vám bude zařízení spouštět a pracovat rychleji.
SSD disk
Výměna grafické GPU
Rádi si vychutnáváte hraní svých oblíbených PC her na slušné detail, ale počítač už to nezvládá? Pravděpodobně se nevyhnete nákupu a výměny staré grafické karty. Volte grafickou kartu podle svých potřeb a finančních možností. Nesmíte zapomenout ovšem na komptabilitu s celým systémem, a hlavně se základní deskou. Po oddělání bočních krytů bedny zjistíte, že je celá součástka dobře upevněná. První takové místo je její zadní strana s porty pro monitor. Drží ji většinou jeden šroubek, který stačí odšroubovat. Poté odklopíte páčku, jenž ji drží k základní desce. Je možné potkat dva staré typy GPU. První je s pasivním chlazením. Poznáte ji podle žebrování. Bývá to levnější varianta používána například v kancelářích. Ovšem není moc výkonná a pro lepší výsledky zvolte klasickou grafickou kartu. Ta se vyznačuje tím, že má vlastní aktivní chlazení. Poté jen novou kartu zacvaknete hned do prvního portu a upevníte ji stejným způsobem. Potom PC zapojíte k počítači a nainstalujete potřebné ovladače.