Zaměstnání u počítače

0 Comments

Když někdo někomu řekne, že pracuje na počítači, tak si ten druhý pomyslí, že musí mít ten člověk velmi lehkou práci. Když někomu řeknete, že sedíte v práci u počítače a provádíte na něm různé operace, lidé vám většinou řeknou: „To máš dobré, tyjo, to máš lehárko!“ To ale zas taková pravda úplně není, ono pracovat na počítači má také své mouchy, jen se o tom tolik asi nemluví. Samozřejmě to nejde porovnat s prací, která je náročná fyzicky, protože přeci jen fyzická náročnost je něco jiného než psychická. Ale mnohdy ta psychická prostupuje i do té fyzické a lidé takto pracující pociťují únavu celého těla.

počítač

Je to velmi náročné, ale ta fyzická práce je poněkud něco jiného, něco malinko náročnějšího. Navíc to, že někdo pracuje na sílu absolutně neznamená, že u toho nepoužívá mozek, právě naopak. Jsou práce, kde se většinou kombinuje obojí, a to je pak samozřejmě ještě těžší, protože pokud jste unavení jak fyzicky, tak psychicky, jste naprosto zničení a nemáte už chuť nic dělat. Tito lidé většinou přijdou domů, lehnou si a jsou nepoužitelní, protože je práce velmi vyčerpává. A my se jim nedivíme. Zapojovat mozek a do toho makat na sílu je opravdu náročné a my si to někteří ani nedokážeme představit.

mozek

Pracovat na počítači ale také není žádné lehárko. Lidé zapojují mozek a myšlení, což je velmi vyčerpávající a člověk u toho ztratí hodně energie a má pořád nedostatek energie. Hodně lidí při takovémto zaměstnání musí konzumovat hodně jídla, nebo alespoň pít kávu či energický nápoj. Velmi často je najdete s kávou v ruce, protože to jinak nejde. Zkrátka při takovémto zaměstnání je třeba si neustále udržovat mysl čerstvou a otevřenou myšlení či novým informacím, což není nic jednoduchého a není to ani zdaleka tak super, jak se zdá. Pracovat na počítači je sice fajn, protože jsou lidé v teple a mají za to poměrně dobrý plat, navíc si to mohou vzít s sebou domů, ale rozhodně to není nic lehkého na psychiku a člověka může často bolet hlava a hlavně krční páteř.