Zvolte si levnější nabídku

0 Comments

Nám lidem jde o peníze velice často až v první řadě. Tyto jsou pro nás důležité, a pokud to tedy jde, snažíme se co nejvíc jich získat a co nejméně platit, abychom si toho mohli co nejvíce užívat. A když nám snad někdy peníze dojdou, respektive když jich potřebujeme velké množství, které zrovna nejsme schopni dát dohromady, snažíme se získat pochopitelně i tu nejvýhodnější půjčku, abychom aspoň co nejméně přeplatili na úrocích a poplatcích, když už to není zadarmo.

Když tedy člověk potřebuje peníze navíc, vybere si tu nejlevnější a i jinak nejvýhodnější půjčku, aby na ní co nejméně tratil. A spokojí se tedy aspoň s tím, že přeplácí nejméně, jak jenom to jde.

platební karta

Ovšem pak třeba skončí fixace nebo se objeví další nabídky, a všechno se může změnit. Rázem může nastat situace, kdy už ta původně výhodná půjčka zase až tak výhodná není. A někdy může být ve srovnání s pozdějšími nabídkami dokonce i přemrštěně nevýhodná.

Jak jenom by člověk v okamžiku tohoto zjištění rád změnil stávající půjčku, kterou splácí, v půjčku jinou! Jak jenom by byl rád, kdyby šlo stávající půjčku anulovat a vzít si místo ní výhodnější alternativu!

platební karty

A ono to vlastně nejednou jde. Pokud to podmínky půjčky, kterou člověk získal a splácí, umožňují, je tu možné refinancování hypotéky https://nebankovnihypoteky.net/refinancovani-hypoteky-k-nam/, jehož podstatou je právě to, že si zájemce o polepšení si vezme novou, výhodnější půjčku, proto, aby touto splatil nevýhodnou půjčku dosavadní. Čímž je dražší půjčka minulostí a dál už se splácí jenom půjčka nová, výhodnější.

A když je tu taková možnost, není divu, že ji lidé ochotně využívají. O peníze nám jde přece především, a nikdo logicky nebude platit větší úroky a poplatky, hradit hůře zvladatelné splátky nebo platit po nevhodně dlouhou dobu, když to jde vylepšit refinancováním.