Čím se řídí cena sekání trávy

0 Comments

Sekání trávy rozhodně nepatří k oblíbeným činnostem snad nikoho z nás. Přesto je to nutné, pokud nechceme, aby nám na našem pozemku nebujel vysoký plevel a aby byla populace klíšťat udržena v rozumné (což znamená pokud možno nulové) míře.

Problém nastává ve chvíli, kdy je náš pozemek skutečně velký a kdy nemáme možnost se o něj z nějakého důvodu starat tak, jak by potřeboval. Může to být například kvůli našemu věku, tělesnému postižení či zkrátka proto, že na to nemáme čas. Avšak ať už je důvod jakýkoliv, vždy je dobré najít nějaké náhradní řešení.

vyšší travnatý porost

Tím může v tomto případě být externí firma, která sečení pozemků, a to jak obecních, tak i soukromých, provádí. Tu je možné si najmout, aby k vám v domluveném termínu její pracovníci přijeli a trávník vám posekali. A vzhledem k tomu, že jich přijde více, a navíc mají kvalitní, profesionální nástroje, budou hotovi mnohem rychleji, než byste byl vy sám.

Na druhou stranu je potřeba s tím, že si za své služby řeknou o peníze. Je to pochopitelné, koneckonců je to jejich živobytí. Můžeme však být značně překvapeni tím, jak moc se může cena sekání trávy mezi dvěma pozemky lišit, i když mají přibližně stejnou velikost. Do hry totiž vstupují i další faktory.

sekání trávy klasickou sekačkou

Tím prvním je náročnost terénu. Asi není třeba říkat, že prudký svah, na kterém jsou místy kameny, se seče podstatně hůře než fotbalové hřiště. To samozřejmě musí být reflektováno v částce, kterou firma za svou práci bude požadovat. Dále je to také výška a hustota porostu, který bude nutné posekat. Čím vyšší a hustší je, a čím silnější jsou stvoly jednotlivých rostlin, tím více se používané stroje opotřebují. Také je potřeba více paliva a celá práce trvá déle. To vše je tedy nutné uvážit, než odsoudíme cenu, kterou firma vypočítala, jako příliš vysokou. Ačkoliv se totiž samozřejmě najdou výjimky, věřte, že z velké většiny vědí, co dělají.