Co vás může překvapit na sedacím vaku

0 Comments

Sedací vaky zná lidstvo mnoho desetiletí, lze je zahlédnout i ve filmech ze sedmdesátých let a v té době na první pohled vypadaly podobně, jako ty současné výrobky. Za tu dobu však došlo k některým inovacím a vylepšením, které z těchto výrobků vytvořily konkurenceschopné produkty v oblasti nábytku a bytových doplňků.

posezení na vaku

Kuličky EPS – dříve jste se mohli setkat s mnoha druhy výplní, mezi nimiž se objevoval i odpadní polystyren. Šlo o drť, zpravidla z odvětví stavebního průmyslu, tedy v podstatě změť kuliček různé velikosti a tuhosti. Tento typ výplní se však příliš neosvědčil a dnes se k těmto účelům převážně používají polystyrenové kuličky EPS. Jsou stejně velké a pevné a tím pádem lépe přizpůsobivé tvaru lidského těla. Kuličky jsou navíc lehké, tudíž i velmi objemný vak snadno přemístí jen jedna osoba.

místnost se sedacím vakem

Zapínání na suchý zip – pokud o sedacím vaku uvažujete, měli byste upřednostnit ty, které umožňují vyměnit výplň. Jsou opatřeny otvory, kudy opotřebené kuličky jednoduše vysypete a nahradíte novými. Velmi praktické je zapínání otvoru na masivní suchý zip, s nímž je jednoduchá práce a máte záruku, že se výplň udrží na svém místě.

Nylonové vlákno – velmi kvalitní, pevné a houževnaté sedací vaky se zhotovují s potahem z nylonu, moderní způsob výroby nylonových vláken umožňuje vytvářet potahy příjemné na dotek a zároveň odolné vůči hrubému mechanickému zacházení. Takové výrobky lze doporučit zejména neposedným dětem a tam, kde se pohybují kočky a psi. Nylon vydrží i nápor ostrých zvířecích drápků.

Barvy a tvary – nylon umožňuje vytvářet velmi rozmanité barevné a tvarové možnosti, takže můžete vsadit na menší pytel ve tvaru hrušky, ale i velký vak pro dvě osoby. Sedací vaky levně pořídíte ve specializovaných obchodech a pestrými pastelovými barvami oživíte interiér obývacího i dětského pokoje, ložnice, nebo třeba venkovní terasy, pergoly či altánu.