Korejská hudební scéna

0 Comments

Asijská hudba je pro Evropu občas neznámá. V Koreji je nejrozšířenější a neznámější korejský pop. Korea má hned několik agentur, které zajišťují svým umělcům to nejlepší, ačkoliv některé agentury se ke svým umělcům nechovají jako k člověku, ale jako ke stroji na peníze.
Velká trojka mezi K-POP scénou zahrnuje agentury SM, YG a JYP. Každá z těchto agentur má pod sebou pár kapel, které jsou jejich skvosty. Kromě popové scény je rozšířená i korejská rocková, která ale není již tolik známá, a korejská hip hopová.
kulturní památka, zahrada, palác
Celý korejský směr by se mohl rozdělit do několika generací, těch, kteří debutovali v letech od 1990 do 2000, posléze do druhé generace od 2000 do 2010 a třetí etapy od 2010 do 2020.
Korea má několik fantastických zpěváků sólistů a stejně tak i skupin. Za zmínku stojí skupina HOT z první etapy. Z druhé etapy, z agentury SM, si zaslouží zmínění skupina SHINee a skupina Super Junior, obě skupiny jsou pro SM želízkem v ohni a mají v agentuře velké slovo. Další velké skupiny jsou například Big Bang nebo Block B.
koncert, dav, fanoušci
Za sólisty stojí za zmínění tvorba členů SHINee, kteří mají i své sólo tvorby, dva členové dokonce více alb. Nyní jsou tři členové skupiny v povinné vojenské službě a vrací se v letošním roce.
V roce 2019 SM uvedlo na scénu skupinu SuperM, která je složená ze členů jiných skupin. Tato skupina debutovala v USA a má za úkol rozšiřovat korejskou kulturu do ostatních zemí, ačkoliv od roku 2012 již velký světový BOOM zařídil PSY se svým dílem Gangam style, na Youtube píseň překročila již 3 miliardy zhlédnutí.
Ale korejská hudba není jen o Gangam style, každý si může najít to své. Fanoušci jsou všech možných věkových kategorií a ten, kdo rád poznává nové věci, jednoho dne ke KPOPU jednoduše přičuchne a už se nepustí.
Korejská hudba je dokonce rozšířenější než hudba z Japonska, které je ale pro změnu velmocí anime. Každá ze zemí má své kouzlo a kouzlo v Koreji je nejen v jejích památkách a přírodě, ale také v její hudební rozmanitosti.