Paříž a co navštívit?

0 Comments

4 typy, co vidět v Paříži. Paříž patří mezi moje TOP města, které by se prostě měli navštívit. 

1.) Takovým MUST HAVE při návštěvě krásného města Paříže je muzeum Louvre. Architektura tohoto muzea je prostě nádherná. Nejlepší je tam zajít co nejdříve, dokud tam není moc lidí a vy si to tak můžete do detailu vychutnat. Umění a architektura je prostě pro Paříž důležitá. V tomto muzeu objevíte světově známý obraz Mony Lisy nebo Velkou sfingu z Tanisu. Je prakticky nemožné, abyste celé toto muzeum stihli za jeden den a prohlédli jste si vše. To je opravdu skoro nemožné, i když někdo to zvládne.

kultura

2.) Druhý MUST HAVE je na tisíc procent Eiffelova věž, která je vidět ze známého náměstí Trocadéro, kde se často uskutečňují žádosti o ruku, jelikož jde v pozadí právě vidět již zmiňovaná Eifellova věž. Eiffelova věž je prostě velká už z fotek, ale v realitě je to obrovská věž, která ve vás vyvolá neskutečný pocit a zároveň zážitek. Na věž můžete vyšlapat po schodech a můžete si i vybrat, do jakého patra vám to bude stačit. Také můžete jet výtahem. Ale určitě se tam vydejte, protože to za ty peníze stojí a opravdu to budete mít navždy ve vzpomínkách.

3.) Pokud si chcete přijít jako v Americe, tak se zajděte podívat na Sochu svobody. Překvapilo vás to a říkáte si, zda tam nemám chybu? Nemám, i Paříž má svou Sochu svobody, která měří 11,5 metru a je přístupná návštěvníkům zdarma. Víte, že tato socha sloužila jako replika pro vytvoření té známější sochy v Americe? Paříž ji dostala od Američanů ke stému výročí od Velké francouzské revoluce. Francouzi jsou na tuto sochu pyšni a velice k ní vzhlíží. Mnoho lidí ani netušilo, že se Socha svobody v Paříži nachází.

kultura

4.) Jestli si chcete opravdu odpočinout a vyšlo vám zrovna překrásné počasí, na které moc lidé nemají štěstí. Tak stojí za návštěvu Lucemburské zahrady. Posaďte se na židli, otevřete si knihu a začtěte se do ní, když vám paprsky slunce svítí na tělo. Uvidíte mnoho Francouzů a turistů, kteří tam dokonce hrají šachy. Pro děti tam najdete i loutkové divadlo či poníky. Není tedy pochyb, že by se vám děti neunavili, jelikož zahrada má rozlohu 25 hektarů.