Zaručený postup, jak uchovat vodu v nádrži i po ukončení koupání

0 Comments

Při péči o bazénovou vodu je potřeba mít neustále po ruce celou armádu chemických přípravků, které pomáhají v boji proti znečištění a jiným komplikacím. A je zde ještě jeden, který se vám bude hodit při zazimování nádrže. Nejedná se samozřejmě o nic jiného, než o zazimovač do bazénu Chlorito.
Jak jeho název napovídá, jde o pomocníka při stabilizaci vody v nádrži v průběhu chladné části roku. Právě díky němu vodu na jaře najdete v takové kondici, v jaké ji na podzim uložíte pod krycí plachtu.sníh, led
Naučte se správný postup zazimování bazénu
Ovšem pozor, až tak snadné to také není. K uchování dobré kvality vody až do následující sezóny je nezbytné, abyste ji uložili ke spánku v co nejlepší kondici. To konkrétně znamená, že musí být prostá znečištění, nesmí být zakalená, v nádrži nesmí být inkrustace ani biofilm na hladině, a samozřejmě ani makroskopické nečistoty. Jedině za takových podmínek a při dobrých hodnotách pH i koncentrace aktivní látky je možné dále použít zazimovač.holčička na lehátku v bazénu

Mráz ani led už vaši nádrž neohrozí

To ovšem udělejte až poté, co snížíte hladinu vody až pod vstup do filtrace. Kdyby zde voda v mrazivých dnech ztuhla, mohlo by dojít k poškození bazénových technologií. Právě proto je nezbytné hladinu snížit, otvory zaslepit a veškeré příslušenství vyčistit a suché uschovat pod střechu.
Pakliže jste v postupu práce došli až sem, pak už vám toho mnoho nezbývá. Ovšem stále je to velmi důležité – hladinu vody totiž nesmíte zapomenout opatřit dilatačními plováky, anebo alespoň PET láhvemi s pískem. Právě ty budou tvořit spolehlivou bariéru, která pohltí tlakovou sílu ledu. Jedině v případě, že plováky správně rozmístíte, budete mít jistotu, že mráz vaši nádrž nijak nepoškodí.
Uvidíte, že hned následující rok zjistíte, jak se vám takový postup vyplatil – kolik peněz jste díky zazimování bazénu ušetřili za vodu.