K čemu slouží vonné esence

0 Comments

Asi každý z nás chce mít svůj domov co nejútulnější. To znamená, aby byl našim smyslům příjemný. Vzhledem k tomu, že nejvíce informací o okolí dostáváme prostřednictvím zraku, obvykle se soustředíme především na něj. Avšak to, že je pro nás nejdůležitější, neznamená, že je jediný.

Proto je dobré myslet i na ostatní smysly. Náš druhý nejdůležitější, sluch, potěšíme jemnou zvonkohrou nebo tichou hudbou. I ta nám pomůže k tomu, abychom mohli dobře odpočívat a relaxovat. A ačkoliv můžete být jinak fanoušci tvrdé rockové hudby, věřte, že v tomto případě příliš vhodná není.

jabkosvicka

Nemusí to však být jen hudba. Najdou se lidé, kteří preferují ticho, neboť dlouhodobější vystavení stálým neměnným zvukovým podnětům u nich vyvolává migrénu.

Pokud jde o hmat, zde jsou důležité především povrchy sedacího nábytku, jako jsou gauče či křesla. Je potřeba, aby to pro nás bylo příjemné. Avšak zde máme výhodu v tom, že se nemusíme spolehnout na nábytek samotný. Pokud nám z nějakého důvodu jeho povrch nevyhovuje, lze jej vylepšit například pořízením nějakého přehozu.

Jako poslední zde máme čich. Co se toho týče, používají se nejrůznější vonné esence https://www.chlorito.cz/vonne-esence, a to v jakékoliv podobě. Může to být vůně do zásuvky či svíčka, která ji uvolňuje po zapálení. To vše pro to, aby vás po příchodu domů přivítala příjemná vůně.

Zde však narazíme i na menší problém. Ten spočívá ve schopnosti našeho čichového ústrojí adaptovat se na nové podmínky. Co to znamená? Zkrátka pokud nedojde ke změně v intenzitě či pachu, pak vůni po nějaké době zkrátka přestaneme cítit, a to i v případě, že se na ni soustředíme.

vesence

Z tohoto důvodu je otázkou, zda je permanentní provonění bytu vhodné. Zvláště pokud vezmeme v úvahu, že ač onu vůni necítíme, ona tam stále je. A pokud je jí zvýšená koncentrace, pak může při dlouhodobém pobytu způsobit bolesti hlavy.

Nakonec tedy záleží jen na vás. Mějte však na paměti, jaká jsou u jednotlivých typů omezení. Pak bude váš domov rozhodně útulný.