Rozdíly po padesátce

0 Comments

Muži  se v každé věkovém věkovém období vyskytují odchylky. Já bych Vám, ale ráda přiblížila pojem. On chytil druhý dech. Když muž dosáhne věku zhruba mezi čtyřiceti a padesáti lety. Začne rekapitulovat. Nejprve co  v životě už dokázal, potom co všechno vlastní, kolik a jak vychovaných má dětí a nakonec jakou má vedle sebe ženu. Každý to má jinak srovnané a každý má jiné preference. V tomto věku se může stát, že muž začne konečně naplno dělat svůj koníček. Řekne si na co čekat a například začne cestovat nebo se aktivně věnovat jinému sportu. Začínáme u prospěšných změn.

Moudrost sama nepřijde, moudrosti musí každý jít trochu naproti.

Pak může přijít změna v rámci partnerství. Děti odrostlé a on zjistí, že mu manželka zestárla. Ano i on, zestárl. Někteří to vezmou jako součást života, myslím stárnutí. Jiní se začnou poohlížet po mladších. Jsou i takoví, kterým se po boku objeví mladší žena než jeho dcera. Ano, je to překvapivé. Především pro jeho okolí. Někdy si z to může opravdu manželka sama, ale jindy je v tom chuděra nevinně. 

Je možné, že svého nejlepšího parťáka máte po svém boku.

Ženy prožívají v tomto věku přechod. Muži jakýsi druhý dech. Ale může to mít i směr devastační. Muž zjistí, že ve svých padesáti letech si představoval zábavné povolání, krásnou manželku, vychované děti. A jako by to čer nechtěl. On sedí v kanceláři místo toho, aby byl plavčík na koupališti. Nebo opravuje auta místo toho, aby byl v obleku v bance. Pak může přijít těžké období nejen pro muže, ale i pro jeho blízké okolí. Jsou muži, kteří propadnou alkoholismu, workoholismu nebo dokonce i drogám, ale to si myslím, že není tak časté.

Co z toho vyplívá drazí muži? Už od mládí, dělejte přesně ty věci, které Vás budou plně naplňovat. O vaší manželku se starejte, ať vedle Vás kvete nikoli chřadne. Udělejte si čas na své koníčky, které opravdu nepočkají na důchod.
Ale především se starejte o své přátelé. Až to přijde, a že ono to prostě přijde. Budou to oni kdo Vás udrží nad vodou. Jednou jsem slyšela moudrost a té se snažím držet. Přátelství je to nejcennější co může člověk získat.